Home » İletişim Formu

İletişim Formu

Bu sayfadan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

[contact-form-7 id=”493″ title=”iletisim”]

14 Mart 2012admin 8 Comments

Comments

 1. bise dedi ki:

  Suuuperrrr

 2. midi dedi ki:

  Bir halk efsanesi yollayacaktım yayınlanması için

 3. esra dedi ki:

  Çok güzel bir efsaneymiş
  Herkez okumalı bunu

 4. d-n-z dedi ki:

  bundan daha güzel yorumlarda var ama bu da çok güzel :D 3> E> :)

 5. Hasan Gül Kızmaz dedi ki:

  Roma tarihçilerinin yaptığı bir araştırmada çok ilginç bir adet , çok ilginç bir ritüel ortaya çıktı tarihin tozlu sayfalarının arasından.
  işte araştırmanın ayrıntıları :
  bizans imparatoru kostantin roma’daki apollon tapınağından söktürterek uzunluğu 57m olan dev sütunu(çemberlitaş) getirterek eskiden forum kostantin adı verilen bir meydan olan günümüzdeki yerine diktirmiştir.

  büyük konsatantinin getirdiği bu sütunun üzerinde eskiden apollonun heykeli vardı. konstantin kibirli bir liderdi ve bu heykeli yıktırıp kendinin tanrılardan daha yüce olduğunu göstermek için çemberlitaşın üstüne kendi heykelini koydurttu.

  büyük konstantin kibri burada da bitmedi , kendini tanrılardan üstün kılmak için özellikle çinhindi bölgesinde kutsal sayılan hint munçak geyiklerinden getittiren konstantin bu geyikleri çemberlitaşın önünde sarayında özel olarak yetiştirdiği kurtlara(romanın simgesinin kurt olduğunu biliriz) parçalattırdı. yerlere dökülen kan ise haftalarca temizlenmezdi , tamamının buharlaşıp güneş tanrısı apollona bir gözdagı olacağına inanılırdı.
  ritüel , hastalık veya başka bir şey..
  büyük konstantinin roma imparatorluğuna hediyesi olan bu adet heykelin dikildiği 330 yılından heykelin üstüne yıldırım düşene kadarki zaman boyunca (yaklaşık 700 yıl) büyük konstantinin doğum günü olan 22 şubat tarihlerinde 15 yılda bir yapıldı (hint munçaklarının kurban edilme yaşının bu olduğuna karar verilmişti)
  önümüzdeki 22 şubat 2015 gününde böyle bir geleneğin tekrar başlayıp başlamayacağı tarihçiler arasında merak konusu..

 6. jim dedi ki:

  İyi ama bundan daha güzelleride var

 7. iso dedi ki:

  çok eski hıristiyan mezarlıgı buldum birinin yanında 9 yaprak var birininde 6 açılmamıs meazarlar ne yapmalıyım

 8. murat ceylan dedi ki:

  mrhaba.
  ben artvin bölgesi gezdim ve etkilendim. artvinde bu gölleri gezdim ve zor yollar belgeselini de izledim ama ben gene de merak ettim. acaba bu artvin de yer alan boğa gölü kız gölü gibi hikayelerini anlatan bir kitap var mıdır? varsa nasıl alabilirim acaba? yardımınız için teşekkür ederim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*